g
Kontakt z nami
Południowa 15, 71-001 Szczecin
biurohandlowe@4vans.pl
+48 661 313 166 +48 732 693 769+48 663 410 407
Szukaj nas na:

Południowa 15, 71-001 Szczecin

Image Alt

Klimatyzacja

mechanik

Kiedy umówić się na serwis

Klimatyzacji

Jeśli klimatyzacja nie jest odpowiednio wydajna, szyby parują, a z wentylacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, są to wyraźne sygnały, że musimy zainterweniować i wybrać się do wyspecjalizowanego serwisu. Raz w roku powinniśmy dokonać standardowych czynności polegających na wymianie filtra kabinowego, czyszczeniu kanałów dystrybucji powietrza do wnętrza kabiny, odgrzybienie parownika, sprawdzenie drożności kanału odprowadzającego skropliny z parownika klimatyzacji oraz oczyszczenie wlotów powietrza umieszczonych na zewnątrz pojazdu.
Przegląd oraz serwis klimatyzacji tyczy się nie tylko samochodu osobowego, lecz również dostawczego z bardziej złożonym układem obniżającym temperaturę. Do takiego rodzaju pojazdów należą wszelkie auta ze specjalnymi kabinami chłodzącymi, przechowującymi towar w niskich temperaturach. Oferujemy nabijanie czynnika, jego wymianę, uszczelnianie układu klimatyzacji czy czyszczenie klimatyzatorów – to podstawowe usługi wykonywane w ramach chłodnictwa w każdego rodzaju pojazdach. Co ważne, oprócz układu obniżającego temperaturę, zajmujemy się również montażem ogrzewania postojowego, które jest niezwykle przydatne zimą.

Typowe usterki

Klimatyzacji

Do zlokalizowania większości usterek wystarczy odpowiedni tester diagnostyczny, a do serwisowania układu  –  specjalne urządzenia. W zasadzie nie da się bez nich wykonać serwisu klimatyzacji. Są to przyrządy, które znajdują się w wielu warsztatach, jednakże nie wszyscy mechanicy potrafią wykonać fachowy serwis układu mimo posiadania takich maszyn. Umiejętności, doświadczenie oraz szeroki zakres wiedzy w dziedzinie układów chłodzących pozwalają na dokładny serwis tego rodzaju systemów. W 4VANS dbamy nie tylko o pełny, regularny przegląd klimy auta – zapewniamy także usługi w zakresie napełniania czynnikiem, odgrzybiania układu klimatyzacji oraz wentylacji, a także ich czyszczenie i dezynfekcję. Ponadto oferujemy ozonowanie auta, co znacząco zwiększa efekt odświeżenia kabiny samochodu.

Oprócz regularnych przeglądów oraz prac związanych z czyszczeniem układów klimatyzacji jesteśmy w stanie naprawić wszelkie awarie z nimi związane. Najczęściej mamy do czynienia z koniecznością wymiany filtra kabinowego, jednak czasami winowajcą może być usterka parownika, kompresora czy chłodnicy. Co istotne, przed nabiciem czynnika sprawdzamy szczelność układu, ponieważ chłodziwo jest na tyle cenne, że jego wyciek może narazić na wysokie straty. W takiej sytuacji oferujemy szybką naprawę z montażem wszelkich niezbędnych elementów. Zawsze staramy się jak najszybciej znaleźć przyczynę niepoprawnego działania klimatyzacji, również w celu zapobiegania usterkom w przyszłości.

Brak czynnika chłodzącego 0

Uszkodzenie chłodnicy 0

Nieszczelność układu 0

Awaria kompresora 0

Zarezerwuj termin przeglądu klimatyzacji i przyjedź, a my zajmiemy się Twoim autem.

Poddamy kontroli działanie sprężarki i kompresora, sprawdzimy skuteczność chłodzenia, zbadamy szczelność układu, a także skontrolujemy poziom czynnika chłodzącego, uzupełnimy jego braki oraz poddamy dezynfekcji. Nasze usługi wykonujemy nie tylko dla klientów ze Szczecina czy całego województwa zachodniopomorskiego – zapraszamy również kierowców zarówno z sąsiednich województw, jak i miast, np. z Gorzowa Wielkopolskiego oraz innych, mniejszych miejscowości.

Gdy Twoje auto zostanie sprawdzone – otrzymasz fakturę, która będzie dla Ciebie gwarancją, że wszystkie prace wykonaliśmy zgodnie z obowiązującymi normami.

sprężarka
klima ikona

Umów wizytę serwisową

Serwis klimatyzacji należy wykonywać okresowo, a zakres prac przy układzie w dużej mierze zależy od tego, czy jest on sprawny. Jeżeli tak, wystarczy sama wymiana filtra kabinowego oraz czyszczenie układu. Zgłoś się do nas i upewnij się, czy twoja klima działa poprawnie!

4vans.pl | Serwis klimatyzacji samochodowej - naprawa, przegląd, montaż, dezynfekcja, wymiana, nabijanie

Szybki kontakt!
+
Wyślij!